M.& M.Kašubovy-sever Thajska

Návštěva ZOO v Chiang Mai

Pokud budete v Chiang Mai a pro změnu zatoužíte vidět něco jiného než nádherné chrámy, proč nezkusit návštěvu místní ZOO. Ta se nachází na okraji města ve svahu na úpatí hory Doi Suthep. Hlavní atrakcí jsou zde pandy. Po celém areálu jezdí otevřený autobus, který můžete využít k přesunu do vzdálenějších pavilonů. O zvířata se tu pečlivě starají a dokonce je návštěvníkům dovolen bližší kontakt se zvířaty, než jsme zvyklí u nás. U jednotlivých výběhů je možné zakoupit pamlsky připravené a vhodné pro to které zvíře. Můžete si vyzkoušet, jak by Vám šla činnost krmení zvěře. Nám se tedy docela dařilo. 

Doi Tung - jednodenní výlet z Z Chiang Rai

Z Chiang Rai se dá vyrazit na jednodenní výlet na horu Doi Tung, která je u hranice s Barmou. Pokud (tak jako my) neumíte řídit, dá se sem dostat pronajatým vozem s řidičem nebo se přidat ke skupinovému výletu. Ty, kteří si troufnete řídit sami pouze upozorňujeme, že serpentýny jsou velmi strmé. Na hoře Doi Tung kromě chrámu navštivte královskou vilu a nádhernou zahradu „Mae Fah Luang“, kterou založila princezna matka a také zde pobývala. Vila je krásná dřevěná stavba ve stylu alpských horských „challettes“ a v zahradě se pěstují evropské druhy květin (růže, muškáty, jiřiny, atd). Tento výlet se dá spojit např. s návštěvou vesnice Mae Salong a okolních čajových plantáží. 

Chiang Mai – město chrámů

Říká se, že v Chiang Mai je přes 300 chrámů. Nenarazíte snad na ulici, ve které by se nějaký více či méně významný chrám neukrýval. Není v lidských silách je všechny navštívit. Zde jsou fotky z těch známějších, které jsou přímo v centru města, do kterých jsme nahlédly v r.2014 a 2015.

Wat Bupparam – jeden z nejzdobnějších chrámů; Wat Chedi Luang – významný chrám s obrovskou pagodou, poničenou při zemětřesní v r. 1545; Wat Phan Tao – postaven z teakového dřeva; Wat Phra Sing – nádherně zdobený chrám přímo v srdci starého města; Wat Suan Dok – krásné místo se zahradami, navštivte při západu slunce.

Pro ČTS :  M.+M. Kašubovy

Autorské fotografie naleznete ve FOTOGALERII.