Členové výboru ČTS

 

 

 

Mgr. Marek NĚMEC 

Prezident společnosti a její poluzakladatel v roce 1998.         Je nositelem prestižní ceny "Friend of  Thailand",           kterou v roce 2002  obdržel z rukou ministra turizmu           za přínos proThajsko. Od roku 1992 je zakladatelem              a jednatelem cestovní kanceláře Siam Travel.

mobil: 602 324 403
marek_nemec@hotmail.com

 

Jiří ŠKÁBA, Ing.  |  Čestný předseda

se zaměřením na spolupráci Česko-thajské společnosti, Praha a Thai-Czech Association, Bangkok.
Autor prvního Česko-thajského slovníku, vydaného v roce 1999 a Thajsko-českého slovníku, vydaného v r. 2014. Svou slovníkovou činnost započal jako zaměstnanec velvyslanectví ČR v Bangkoku a oba své slovníky nadále rozšiřuje. 12 let byl předsedou ČTS.

mobil: 721 760 531
skabajiri@volny.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yvona PAVELKOVÁ 

vystudovala mezinárodní vztahy se zaměřením na Blízký východ. Dlouhodobě se zajímá    o život, kulturu             a politickou situaci Jihovýchodní Asie, zejména Thajska.

mob.: 725 344 760

YPavelkova@seznam.cz 

 

 

Monika KORANDOVÁ

(pokladní a tajemnice ČTS)

Po získání středního vzdělání v oboru stavebnictví a následném studiu zdravotnického oboru pracovala v oboru telekomunikací. V současné době je zaměstnána v investiční společnosti.  Jako dobrovolník se angažuje v oblasti pomoci nevidomým.  Hraje na klavír a ráda cestuje. Thajsko, jeho kulturu, nezaměnitelnou kuchyni a úsměvy jeho obyvatel si zamilovala také díky svojí sestře, která v této zemi dlouhodobě žila. Ráda by se proto podílela na prohloubení spolupráce mezi oběma zeměmi.

mob.: 602 607 039                                                   mo1@centrum.cz           

 

           

PhDr. Petr ŠULC

Absolvent Fakulty žurnalistiky UK. Prošel řadou pracovních míst – byl odb.asistentem FŽ UK, pracoval v mezinárodní redakci ČTK, na tiskovém odboru Federálního shromáždění, cestovní kanceláři Pražský klub. V letech 1996 – 2013 pracoval s krátkými přestávkami v Thajsku a pracovně navštěvoval další země jv.Asie (průvodce, manažer cestovního ruchu, - specialista na Thajsko, Kambodžu, Barmu a Indonézii.) Dlouhodobě spolupracoval s obchodním oddělením Thajského velvyslanectví při organizování odborných a obchodních cest českých podnikatelů do Thajska. Ovládá thajštinu slovem i písmem a je autorem řady publikací v časopisech, přeložil učebnici thajské masáže z prestižní školy chrámu Wat Pho v Bangkoku a je autorem Česko-khmerského slovníku. Je spoluautorem českého vydání Lonely Planet o Thajsku. Účastnil se besed o Thajsku ve sdělovacích prostředcích a stále přednáší a pořádá besedy o zemích jv Asie na řadě míst v Česku.

sulc.thai@volny.cz

petr.sulc@me.com

mob.: 725 936 446

 

 

 

 


 

 

Ivana LÜHNOVÁ 

Fotodokumentátor akcí ČTS

Ivana Lühnová pracovala jako obchodní ředitelka v jazykových školách v Praze (London School of Modern Languages, Prague Language Center) a následně ve společnosti Two Tales Brewing s.r.o., která produkuje pivo vlastní značky Two Tales pro domácí a zahraniční primárně thajský trh.

mobil: 736 671 232

luhnovaivana@hotmail.com

 

 

 

 

 

 

Tomáš PRÁŠEK

Zakladatel firmy Eventival (www.eventival.com), světové jedničky v poskytování festivalového software, a několika dalších projektů (Film Festival Academy) a filmových a hudebních festivalů (EuroConnections, MOFFOM). V roce 1993 byl učitelem angličtiny na Assumption University v Bangkoku a posléze průkopníkem propagace moderní thajské kinematografie v Čechách.

tomas.prasek@eventival.com

 

 

 

 

Ing. Jaroslav PUCHERNA

Absolvent ČVUT Praha  (Fakulta Elektrotechnická).  V roce 1990 založil cestovní kancelář BETA s.r.o. – první na Příbramsku, která  m.j. nabízí atraktivní zájezdy do Thajska a zemí JV Asie. Jeho zájem o tuto oblast není zdaleka jen komerční – zajímá se o její historii a kulturu.  Je  zakládajícím členem AČSCK (Asociace českých soukromých cestovních kanceláří a agentur) – 1991, v letech 1994-96 - díky svým organizačním a vyjednávacím schopnostem – zastával funkci  vicepresidenta této asociace. V současné době spolupracuje s PhDr.Petrem Šulcem při organizaci jeho přednáškové činnosti.

Ovládá světové jazyky (angličtinu, němčinu, ruštinu),  a domluví se italsky a srbochorvatsky. Jeho koníčky jsou letecký průmysl, letecká historie – speciálně letecká technika II. světové války, letecké modelářství – pilotování RC modelů, sport – fotbal, lyžování, fitness, plavání, a rocková hudba.

beta@beta-travel.cz   mob.: 777 607 090

 

 

MARZOUKI  Amornjun

Vystudovala Institut filmového umění v Kyjevě s titulem magistr a tomuto oboru se i nadále věnuje - V Čechách mimo jiné působila jako asistent režie při natáčení filmu „Pidilidi“ v produkci Blueline.  Našim společným zájmem je navázat  těsnější vztahy  s thajskou komunitou v Praze a paní Marzouki  je pro tuto činnost ideálním prostředníkem.

amornjun.m@gmail.com,mob.:775231564

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Milan WALDSTEIN

Spolumajitel Centra thajských masáží Sabai.
Člen skupiny G 7 Production a studia S PRO Alfa,
jež se zabývají produkční a postprodukční prací
v oblasti reklamy, dabingu, producenstvím divadelních představení, koncertů, TV pořadů,
dokumentárních i celovečerních filmů.

milan.waldstein@sproalfa.cz

 

 

Mgr.Karel STEHNO

 

 

 

 

 

Mgr. Karel Stehno, jeden ze zakládajících členů Česko-thajské společnosti. Bývalý diplomat, první československý velvyslanec v Thajsku se sídlem v Bangkoku. V roce 2000 převzal od thajského ministra turistiky v Bangkoku ocenění Přítel Thajska 2000. Napsal mnoho článků o zemích JVA včetně Thajska a dosud se jako člen výboru podílí na činnosti ČTS.

k.stehno@seznam.cz  

mob.: 607 675 895

 

 

Jana ŠILHÁNKOVÁ

 

 

 

 

         pracuje v incomingové cestovní agentuře ESTEC na pozici sales manager.

Hovoří plynně anglicky, rusky a domluví se i německy a francouzsky.
Koníčky: filmy, knihy, cestování a dobré jídlo. Ve výboru pomáhá s administrativou.

silhankovajana@seznam.cz

mob.: 777 115 812