25. 6. 2016

Bosch Fresh Festival

Na pozvání thajské ambasády měli členové naší společnosti i široká veřejnost možnost přijít na Bosch Fresh Food Festival – festival jídla v Parku Vítkov, a navštívit zde velký stánek/pavilon ambasády Thajského království (Amazing Taste of Thailand) s nabídkou tradičních thajských pochutin a výrobků a ochutnat nápoj z čerstvých kokosů,…

Akce

8. 6. 2016

Thajský kulturní večer

Velvyslanec Thajského království pan Narong Sasitorn pozval členy Česko-thajské společnosti na Thajský kulturní večer, který se konal dne 8. 6. 2016 v 18.30 - 20.00 hod. v Divadle Bez zábradlí, Palác Adria, Praha 1.

Akce se konala v rámci Thai Cultural Festivals, série kulturních akcí a představení thajských tradičních umělců z Bunditpatanaslipa Institutu a umělců podléhajících Úřadu tradičních umění oddělení thajského ministerstva kultury, a konala se ve dnech 28. 5. – 8. 6. 2016 formou turné thajských umělců v evropských městech Vídeň, Budapešť, Varšava a Praha. Festival organizovalo ve spolupráci Ministerstvo kultury a Ministerstvo zahraničních věcí Thajského království a pod záštitou ambasád Thajska v jednotlivých zemích, na počest 160. výročí diplomatických vztahů s Rakouskem, 42. výročí s Maďarském a Českou republikou a 44. výročí vztahů s Polskem.

Pražský večer byl večerem závěrečným. Úvodní slovo pronesl pan Narong Sasitorn, následovalo představení tradičních thajských loutek (Thai Puppet Show) a thajských tradičních tanců. Pobavil nás i humorně podaný thajský box. Představení vyvrcholilo velkolepým finále a defilé všech účinkujících a poděkováním jednotlivým představitelům a organizátorům.

Po představení v předsálí měli všichni hosté možnost prohlédnout si ukázky tradičních thajských řemeslných výrobků a výtvarného umění a vychutnat si širokou nabídku thajských pochutin.

vstupte do archívu akcí

Vítejte na stránkách milovníků Thajska

Česko-thajská společnost je dobrovolná, nevládní a nezisková organizace, jejímž cílem je spolupráce a vytváření kontaktů ve všech oblastech kultury, vědy, vzdělání, ekonomiky a turistiky mezi občany a organizacemi v České republice a Thajském království.

Společnost, založená v roce 1998, je otevřena všem zájemcům o spolupráci a ve své činnosti spolupracuje s univerzitami, institucemi, muzei zaměřenými na Asii a dalšími podobně zaměřenými organizacemi (např. Continents Association for Cooperation with the Countries of Asia, Africa and Latin America).

Činnost společnosti je financována z členských příspěvků, darů a sponzorských příspěvků.

Dne 15. června 2011 se ujal funkce Prezidenta Česko-thajské společnosti Mgr. Marek Němec

 

zde si můžete přečíst jeho úvodní slovo

 

 

Narong Sasitorn, velvyslanec Thajského království

V pondělí dne 9.3.2015  pozval na audienci nový pan velvyslanec pan Narong Sasitorn pana Marka Němce-předsedu Czech Thai Society, poděkoval všem členům za dosavadní činnost a přislíbil maximální podporu naší společnosti.