Jednou z hlavních priorit Česko-thajské společnosti z.s. je rozvíjení všestranné spolupráce s thajským velvyslanectvím v Praze, která má již dlouholetou tradici.  Neformální vztahy s thajským velvyslanectvím  dokumentuje i nedávné setkání   velvyslance thajského království v České republice Jeho…

Akce

16. 7. 2017

Letní akce ČTS-návštěva tržnice SAPA

(klikni na "AKCE A NOVINKY")

V neděli dne 9.7. 2017 první skupina zájemců z naší společnosti navštívila asijskou/vietnamskou tržnici SAPA v Praze-Písnici. Členka ČTS Sylva Luang-Rathová, která se ujala organizace této akce, dojednala výběrem z časových možností  členů dva termíny (první v červenci, druhý bude v říjnu 2017), na které byla domluvena  místní průvodkyně. Naší skupině osmi osob se věnovala  paní Tereza (jméno, které užívá v Česku), velmi milá Vietnamka se slušnou  znalostí češtiny.

Sešli jsme se ve vstupní hale a následně jsme procházeli celý areál a jednotlivé malé i větší prodejny s různorodou nabídkou zboží. Nás zejména zajímaly prodejny s čerstvými potravinami, kde jsme si všichni (a zejména milovníci asijské kuchyně)  nakoupili různé čerstvé bylinky i zeleninu a ovoce.

Tereza  nás seznámila s historií tržnice a zodpovídala naše mnohé dotazy, i pomáhala při výběru potravin.

V areálu tržnice Sapa funguje menší buddhistický svatostánek, vietnamský buddhistický „chrám“. Věřící sem přinášejí obětiny, ovoce a květiny a zapalují vonné tyčinky. I za nás Tereza zapálila čtyři vonné tyčinky a poučila nás, jak je důležité hořící tyčinku nesfouknout ústy. Mezi fotografiemi zemřelých příbuzných jsme našli i fotografii Václava Havla.

Při odchodu jsme všichni dostali dárek – “jablko od Buddhy”.

 Prohlídku někteří z nás zakončili obědem v jedné z mnoha místních malých restaurací, kde jsme si pochutnali na vietnamských specialitách.

 

text:  Ivana Lühnová a Sylva Luang-Rathová

foto:  Ivana Lühnová

vstupte do archívu akcí

NA ÚVOD :

POZOR-FOTOSOUTĚŽ!   OTEVŘI SI "AKCE-NOVINKY"! 

 

Vítejte                                              na stránkách                                           milovníků Thajska!

 

ČESKO-THAJSKÁ SPOLEČNOST

je dobrovolná, nevládní a nezisková organizace, jejímž cílem je spolupráce a vytváření kontaktů ve všech oblastech kultury,             vědy, vzdělávání, ekonomiky a turistiky mezi organizacemi           České republiky a Thajského království.                                         Společnost byla založena v roce 1998 a je otevřena všem zájemcům o spolupráci. Ve své činnosti spolupracuje s univerzitami, muzei    a s dalšími institucemi zaměřenými na Asii.                                      

Činnost Česko-thajské společnosti je financována z členských příspěvků a sponzorských darů.

 

 

   Podrobněší informace o činnosti Česko-thajské společnosti (ČTS),  o jejich stanovách a členech výboru naleznete v části                                    "O SPOLEČNOSTI"      (horní záložka)

           

      DOPORUČENÍ - TIP:  

      Pro podrobné informace o všech akcích společnosti  si v horní liště otevřete  "AKCE-NOVINKY" .

    JAK SE ORIENTOVAT V BLOKU "AKCE-NOVINKY":                          Při kliknutí na "AKCE-NOVINKY" si otevřete všechny akce ČTS (nahoře je poslední), když kliknete na letopočet, dostanete se              k akcím příslušného roku.   Kliknutím na červený nadpis zvolené akce si otevřete podrobnosti a fotogalerii, každý obrázek fotogalerie si zvětšíte kliknutím na něj.