Akce-novinky

17. 11. 2013

Oslava svátku Loi Krathong v Praze 2013


Letos se ambasáda Thajského království rozhodla uspořádat oslavu svátku Loi Krathong sama, a to hlavně pro širší thajskou komunitu žijící v Praze. Oslavy se zúčastnili také někteří členové výboru Česko-thajské společnosti.

Dne 17. 11. 2013 ve 21:30 vyplula loď Danubio, kotvící Na Františku, směrem ke Karlovu mostu. Po celou dobu jízdy byla atmosféra na lodi úžasná. Pan velvyslanec Vitavas Srivihok společně s manželkou všechny na lodi srdečně přivítal a pozval na občerstvení v thajském stylu. Tančilo se, i zpívalo, a dokonce se volila thajská královna krásy. Zhruba v polovině cesty byly kratongy hýřící všemi barvami vypuštěny postupně na hladinu řeky Vltavy. Určitě s nimi od nás všech odpluly všechny chmury a starosti.

29. 9. 2013

40. výročí diplomatických vztahů mezi Českou republikou a Thajskem


Na zahájení oslav tohoto výročí se dne 5. září 2013 představil ve velkém sále Městské knihovny v Praze thajský státní (royal) taneční a divadelní soubor KHON. Na představení nejen tradičního thajského dvorního dramatu v maskách a na následnou slavnostní recepci v residenci primátora Prahy na Mariánském náměstí byli pozváni všichni členové ČTS .
Velvyslanec thajského království pan Vitavas Shrivihok přivítal i premiéra České republiky pana Jiřího Rusnoka, který pronesl úvodní řeč, závěrečné poděkování umělcům vyslovila paní Livie Klausová.

Byl to hezký večer.

22. 9. 2013

Mistrovství České Republiky v Muay-Thai - thajském boxu


Dne 22. 9. 2013 se v hotelu Olšanka v Praze 3 konalo Mistrovství ČR v Muay-Thai, které uspořádala CMTA (Česká Muay-Thai Asociace) ve spolupráci s thajskou ambasádou. Ta pozvala jako své hosty i všechny členy ČTS. Součástí programu byla také exhibice bojovníků z Thajska. O přestávce nabídla thajská ambasáda tradičně vynikající pohoštění thajskými specialitami pro všechny účastníky.

3. 9. 2013

2. ročník Filmového festivalu zemí ASEAN


Za účasti velvyslanců jednotlivých zemí se ve dnech 3. – 7. 9. 2013 v kině Lucerna v Praze uskutečnil již 2. ročník filmového festivalu zemí ASEAN, představující snímky zemí Malajsie, Filipín, Vietnamu, Indonésie a Thajska.

Promítané snímky vybírali spolu s festivalovými dramaturgy i představitelé jednotlivých států, důraz byl přitom kladen na kvalitu, nikoliv třeba na dobu vzniku filmů. Každý večer byl věnován jedné zemi, a po každé projekci měli návštěvníci možnost ochutnat speciality její kuchyně.

Vstupné bylo zdarma, někteří členové ČTS se zúčastnili i více projekcí.

26. 8. 2013

KHON - představení a tanec thajských masek


Vážení přátelé,

s koncem letních prázdnin si Vás dovoluji pozvat na akci konanou u příležitosti 40. výročí diplomatických vztahů mezi oběma zeměmi. Návštěvou nás poctí Deputy Prime Minister and Minister of Foreign Affairs Mr. Surapong Tovichakchaikul. Celou slavnostní akci KHON představení a tanec thajských masek, ukázky bojových umění a další zaštiťuje Ambassador Mr. Vitavas Srivihok a Mrs. Ratsamee Yaviseth.

Představení se koná ve čtvrtek dne 5. září 2013 od 17:30 hodin v Městské knihovně, Mariánské náměstí 1, Praha 1. Poté se bude konat slavnostní recepce.

Vážení přátelé, prosím ty, kterým jsem nechal poslat pozvánky přímo ambasádou, o potvrzení jejich přijetí. Ostatní prosím, aby potvrdili účast nejpozději do 23. 8. 2013, popřípadě potvrdili přijetí tohoto emailu a omluvili se z účasti, protože počet pozvánek je limitován. 

Originál tištěné …

8. 8. 2013

ASEAN - oslava 46. výročí založení


Dne 8. 8. 2013 se v Residenci ambasadora Thajského království pana Vitavase Srivihoka konalo setkání zástupců sdružení ASEAN a jeho hostů, uspořádané u příležitosti 46. výročí vzniku ASEAN - sdružení států jihovýchodní Asie.
Na slavnostní obřad vztyčení vlajky ASEAN a následující recepci byli panem Vitavasem Srivihokem pozvání i členové výboru ČTS.

30. 7. 2013

Beseda o Thajsku s panem Josefem Brožíkem


Členové výboru ČTS využili velkorysé nabídky pana Josefa Brožíka, respektovaného znalce Thajska, a společně se sešli na neformální besedě o Thajsku, uspořádané v kanceláři Siam Travel dne 30. 7. 2013.

17. 5. 2013

Setkání s předsedou Thajsko-české asociace v rezidenci Thajského království v Praze


Na pozvání pana velvyslance Vitavase Shrivihoka se dopoledne dne 17. 5. 2013 členové výboru Česko-thajské společnosti setkali s předsedou Thajsko-české asociace, bývalým thajským velvyslancem v ČR, panem Varapojem Snidvongsem, který zavítal do Česka na rodinnou dovolenou. Účelem schůzky bylo vzájemné poznání a koordinace činností našich sesterských společností.

Za ambasádu se zúčastnili i manželka pana velvyslance paní Ratsamee Yaviseth , paní ministerská radová Sweeya Santipitaks, první tajemník Chuchart Jirojkul a konzulka Kanchanawadee.

Diskuse, kterou velmi pečlivě připravil pan velvyslanec Vitavas, probíhala v přátelské pracovní atmosféře podle následujících okruhů:

1. Složení Thajsko-české asociace podle profesí či vztahu k České republice.

2. Zdroje financování akcí společnosti.

3. Formy spolupráce se zastupitelskými úřady obou zemí.

4. Jak zvýšit provázanost obou našich organizací.…

9. 5. 2013

Premiéra thajského filmu Mekong Hotel


Velvyslanectví Thajského království pozvalo všechny členy Česko-thajské společnosti na premiéru thajského filmového snímku režiséra Apichatponga Weerasethakula MEKONG HOTEL, která se konala v Maďarském institutu v Praze v Rytířské ulici, ve studiu Béla, dne 9. května 2013.

Po projekci měli návštěvníci možnost setkat se a diskutovat s panem velvyslancem Vitavasem Shrivihokem a jeho paní i dalšími zástupci thajské ambasády, mj. s paní ministerskou radovou Sweeyou Santipitaks, a s prvním tajemníkem panem Chuchartem Jirojkul, a pochutnat si na thajském občerstvení.

Příjemného večera se zúčastnilo 15 členů společnosti.

3. 5. 2013

80tiny zakládajícího člena Česko-thajské společnosti


Vážený člen ČTS Mgr. Karel Stehno oslavil v kruhu své rodiny a přátel své osmdesáté narozeniny v klubu Amabila na Vinohradech.

Přejeme mu hodně zdraví do dalších let!