Akce-novinky

19. 8. 2014

Vernisáž výstavy fotografií z Thajska


19. srpna 2014 v pasáži Paláce Lucerna pan velvyslanec Vitavas Srivihok oficiálně zahájil výstavu fotografií z Thajska. Na vernisáž byli pozváni všichni členové Česko-Thajské společnosti. Nejen členové ČTS ale i velké množství dalších pozvaných hostů včetně zástupců ambasád zemí ASEANU i kolemjdoucích turistů si se zájmen prohlédli všechny krásné fotografie umístěné na velkoplošných panelech umístěných uprostřed pasáže. Po slavnostním projevu pana velvyslance thajského království byli všichni přítomní vyzváni k ochutnání výborných thajských lahůdek, které byly roznášeny mezi návštěvníky. K příjemné náladě přispělo i trio hudebníků. Výstava s názvem „Exotic Touch of THAILAND“ v Lucerně setrvala až do 1. září 2014.

 

The Czech-Thai Society in cooperation with the Royal Thai Embassy in Prague and the Tourism Authority of Thailand in Prague open the photo contest in the …

19. 8. 2014

Výstava fotografií z Thajska
U příležitosti 40. výročí navázání diplomatických vztahů mezi Thajským královstvím a Českou republikou nás pozvali pan velvyslanec Vitavas Srivihok s chotí na výstavu fotografií „Exotic Touch of THAILAND “ – „Dotek Exotického THAJSKA “, pořádanou thajskou ambasádou. Výstava se bude konat v pasáži Paláce Lucerna, Štěpánská 61, Praha 1, od 19. 8. 2014 a potrvá až do 1. září 2014.

31. 7. 2014

Beseda o Thajsku v Senohrabech


Ve čtvrtek 31. července 2014 se v thajské restauraci AJDIN v Senohrabech od 18 hodin uskutečnila beseda s ing. Josefem Brožíkem a dr. Petrem Šulcem na téma „MÁLO ZNÁMÁ MÍSTA K POBYTŮM A VÝLETŮM V THAJSKU“, kterou uspořádala Česko-thajská společnost.
Besedy se zúčastnili nejen členové naší společnosti, ale i další pozvaní hosté, přátelé a obdivovatelé Thajska.
Hovořilo se mimo jiné o pamětihodnostech nenavštěvovaných vůbec nebo jen velmi málo turisty ze zahraničí jako jsou např. MUZEUM ERAVANA (Erawan Museum) uvnitř 250 tunového bronzového tříhlavého slona, skansen pozoruhodností z celého Thajska MÚANG BÓRÁN (Ancient Siam) s původním vodním trhem, SVATYNĚ PRAVDY (Sanctuary of True), největší vyobrazení Buddhy KHAO CHEE CHAN (Kháo Dží Džan, Buddhova Hora) a nejvyšší buddhistická pagoda NAKHON PATHOM CHEDI (džedý).
Nebo také meditační chrám WAT PHRA DHAMMAKAYA, LÓHA PRÁSÁT („mosazný“…

6. 5. 2014

Beseda o Thajsku


Dne 6. května 2014 jsme se sešli v salonku restaurace U Anežky v Praze. O současném Thajsku, tak jak ho osobně zažili při svém posledním dlouhodobém pobytu, poutavě povídali pp. Petr Šulc a Jiří Škába. Besedu jsme spojili i s malou oslavou narozenin zakládajícího člena ČTS pana Karla Stehna.

22. 4. 2014

Thai Cultural Spring 2014 - Thajské kulturní jaro 2014


U příležitosti 40. výročí navázání diplomatických vztahů mezi Českou republikou (dříve Československem) a Thajským královstvím pozval jeho velvyslanec pan Vitavas Shrivihok s manželkou paní Ratsamee Srivihok všechny členy ČTS na dvě zajímavé kulturní události.

Thai Cultural Evening / Večer thajské kultury se konal dne 22. 4.  2014 v Kongresové hale hotelu Ambassador Zlatá Husa. Bylo zde prezentováno více než deset tradičních thajských představení včetně lidového tance, bojového umění, thajského klasického dramatu v maskách (Khon), kohoutího tance (Ra Bam Chon Kai) a thajských loutek (Sema Thai Marionette). Během přestávky a po ukončení představení jsme měli možnost ochutnat vynikající thajskou kuchyni.

The Sound of Siam / Zvuk Siamu, koncert současné thajské hudby, se konal dne 28. 4.  2014 v kostele Sv. Anny - Pražská křižovatka. Známá thajská skupina The Sound of Siam pod vedením uznávaného…

20. 3. 2014

Výroční schůze Česko-thajské společnosti 2013


Dne 20. 3. 2014 v 17:30 hod. se v thajské restauraci Cafe Buddha na Národní třídě v Praze konala výroční schůze ČTS.
Nejprve jsme se všichni sešli na terase s výhledem na Prahu v 8. patře budovy hotelu Metropol, kde po slavnostním přípitku prezident společnosti Marek Němec všechny pozdravil a společně jsme symbolicky přivítali příchod jara. Členy společnosti svými krátkými příspěvky dále oslovili zakládající člen ČTS pan Karel Stehno a čestný předseda pan Jiří Škába.
Poté jsme se odebrali do restaurace v přízemí hotelu, kde schůzi zahájil pan Marek Němec zprávou o činnosti společnosti v uplynulém roce 2013 a seznámil nás s plány akcí na rok 2014. Zprávu o hospodaření ČTS přednesla paní Sylva Luang-Rathová.
Na závěr pan Petr Šulc krátce informoval o současné situaci v Thajsku.
Následoval raut, připravený „thajskými babičkami", které osobně přišly mezi nás a pověděly nám, co …

20. 2. 2014

Thajsko v televizi


Ranní pořad televize Nova „Snídaně s Novou“ v týdnu od 17.2. - 21. 2. 2014 byl věnován Thajsku.
Ve čtvrtek 20. 2. 2014 zde hovořil Mgr. Marek Němec o Česko-thajské společnosti a jejích aktivitách.

7. 1. 2014

Výstava vánočních a novoročních přání - Mgr. Karel Stehno


Člen Česko-thajské společnosti Mgr. Karel Stehno uspořádal v lednu 2014 ve vinárně U sv. Anežky v Praze výstavu novoročních a vánočních přání z celého světa.
Na vernisáž, která se konala 7. ledna 2014, byli pozvání i členové ČTS.

5. 12. 2013

Oslava narozenin thajského krále v Praze


Dne 5. 12. 2013 jsme se všichni sešli v hotelu Ambassador – Zlatá Husa v Praze při oslavě thajského národního svátku při příležitosti 86. narozenin jeho Výsosti thajského krále Bhumibol Adulyadeje.
Jako každým rokem thajská ambasáda pozvala členy diplomatického sboru, hospodářské komory a tentokrát i početné thajské komunity.
Po slavnostním projevu pana velvyslance Vitavase Srivihoka byli hosté pozváni na tradičně výborné thajské speciality, připravené kuchařem thajské ambasády.
Na závěr tohoto krásného večera všichni společně zazpívali a rozsvícenými svíčkami a vlaječkami vzdali hold tomuto všemi milovanému a uctívanému, na světě nejdéle panujícímu, králi.

24. 11. 2013

Mezinárodní vánoční festival 2013


V neděli 24. listopadu 2013 se v hotelu Hilton Praha konal tradiční Mezinárodní vánoční festival, který organizovala Asociace partnerů diplomatického zastoupení v Praze.
Akce se zúčastnili i někteří členové ČTS na základě pozvání, které nám spolu s festivalovým plakátem bylo zasláno thajskou ambasádou.
Výtěžek nákupů byl věnován na podporu různým charitativním organizacím v České republice.