Akce-novinky

18. 4. 2013

Veletrh v Lysé nad Labem


Velvyslanectví Thajského království v Praze se zúčastnilo veletrhu Elegance/Avantgarda-Dětský sen-Narcis 2013, který se konal na výstavišti v Lysé nad Labem ve dnech 18. – 21. 4. 2013.

Ambasáda zde připravila zajímavé programy – thajskou kulinářskou show a ochutnávku thajských specialit, prezentaci thajských masáží a thajského boxu, přehlídku thajské módy a výstavu fotografií. Členové ČTS zde měli neformální příležitost se osobně seznámit s thajskými diplomaty a zaměstnanci ambasády, i si zakoupit pěkné umělecké předměty. Pan velvyslanec Vitavas Shrivihok po jednání s čestným prezidentem ČTS panem Jiřím Škábou pozval všechny členy naší společnosti k účasti na této akci ve dnech 19. a 20. 4. 2013, kdy se jí osobně zúčastnil.

29. 3. 2013

Oběd s panem ambasadorem


 

Velvyslanec Thajského království pan Vitavas Srivihok s manželkou přijali pozvání členů Česko-thajské společnosti Margarity Novotné a Vladimíra Novotného (jediného tlumočníka thajského jazyka v ČR a na Slovensku) na neformální setkání a oběd v jejich bytě ve Vršovicích.
Velmi příjemného odpoledne se zúčastnili ještě další členové Česko-thajské společnosti. Na jídelníčku byla vynikající jídla arménské kuchyně, připravená osobně paní hostitelkou.

28. 3. 2013

Výroční schůze ČTS 28. 3. 2013


V thajské restauraci Modrý zub, Spálená 29, Praha 1 se konala dne 28. 3. 2013 od 18 hodin výroční schůze Česko-thajské společnosti. President společnosti Mgr. Marek Němec zhodnotil činnost za minulý rok a informoval přítomné členy o plánovaných akcích roku 2013. Poté byly předneseny zprávy o stavu hospodaření společnosti a revizní komise a Mgr. Marek Němec krátce představil jednotlivé členy stávajícího výboru ČTS. Posledním bodem schůze byla volba nových zástupců do výboru a revizní komise společnosti. Za thajskou ambasádu k přítomným členům krátce promluvila paní Sweeya Santipitaks, Minister – Counsellor. V průběhu schůze i po ní si přítomní pochutnali na výborném jídle thajské kuchyně, připraveném kuchařem Keny Khamteun.

Program schůze:


18:10 hodin

Zahájení schůze Markem Němcem, který po krátkém přivítání seznámí všechny s akcemi ČTS od poslední schůze a s plány…

27. 3. 2013

Indické vítání jara 2013


Hólí - Indické slavnosti jara, svátek barev a oslava vítězství dobra nad zlem.

Česká hinduistická společnost ve spolupráci s Markem Němcem uspořádala 27. března na Vyšehradě akci na oslavu Hólí - "Indické vítání jara", na kterou byli pozvání i členové Česko-thajské společnosti.

22. 3. 2013

Návštěva pivovaru Singha v Pathum Thani


Závod na výrobu piva a nealkoholických nápojů Pathum Thani Brewery společnosti Singha Corporation Co., Ltd. si byli prohlédnout 22.března 2013 členové naší společnosti Ing. Josef Brožík a PhDr. Petr Šulc. Účelem návštěvy bylo získání poznatků pro přípravu programu odborných cest českých expertů a podnikatelů do Thajska, podobně jako při předcházejících exkurzích na farmách živočišné výroby a ve vinařských podnicích.

Moderní pivovar postavený v provincii Pathum Thani severně od Bangkoku v roce 1985 produkuje jako jeden ze tří v zemi skvělé pivo Singha, určitě dobře známé všem kdo někdy navštívili Thajsko. Dále pak pivo Leo, licenční Asahi a balené pitné vody a sodovku. Tradice vaření thajského piva sahá až do roku 1933. Podrobnosti viz např. na adresách:

www.boonrawd.co.th nebo en.wikipedia.org/wiki/Beer_in_Thailand.