Pěvecký koncert

28. 9. 2018

Pěvecký koncert

         Pěvecký koncert „Portraits of Siam“.
    Dne 17. září 2018 se na pozvání thajské ambasády někteří členové naší společnosti zúčastnili úžasného koncertu thajského pěveckého souboru Suanplu Chorus, který uspořádala ambasáda Thajského království v Praze. Koncert se konal v krásném prostředí Zrcadlové kaple pražského Klementina.
    Třicetičlenný sbor založila v roce 2000 thajská národní umělkyně pí. Dusdi Banomyong, která byla taktéž přítomna, i když v současnosti je sbormistrem Ramon Molina Lijauco Junior z Filipín. Sbor Suanplu je průkopníkem kombinování krásy thajské hudby se západní tradicí sborového zpěvu - chorálu, na který doposud nebyli Thajci běžně zvyklí .
     V první části představení jsme měli možnost vyslechnout si unikátní směs chorálové hudby různých autorů, po přestávce pak soubor v thajských kostýmech předvedl tradiční i současné thajské písně od thajských autorů v novém aranžmá , v závěru spojené i s tancem.
    Celý večer měl skvělou atmosféru. Po skončení koncertu jsme měli možnost na nádvoří Klementina si společně popovídat a ochutnat thajské speciality. I počasí nám přálo.

      Text a foto: Ivana Lühnová