Akce-novinky

10. 10. 2017

POJĎTE S NÁMI OSLAVIT LOI KRATONG !


Vážení  členové Česko-thajské společnosti, 

zveme Vás na společnou oslavu velkého thajského svátku Loi Kratong - svátku světel!  Sejdeme se 4.listopadu v 17 hodin v restauraci Lemon Leef , Myslíkova 14, Praha 2 - zde je pro Vás připravena malá ukázka tradiční thajské    kuchyně – polévka Tom Kha Kai.

Odtud se v 18 hod. společně vydáme na blízký Střelecký ostrov, abychom na Vltavu již tradičně vypustili své Kratongy.

            Těšíme se s Vámi na setkání při společné oslavě  svátku světel -Loi Kratongu.

                                                                                              …

24. 9. 2017

Návštěva korejského alternativního loutkového divadla


Korejský loutkový divadelní soubor Puzzle ve spolupráci s Velvyslanectvím Korejské republiky v České republice pozval všechny příznivce asijské kultury a tradičního českého loutkového divadla na představení "Sugunga aneb Jak vypadá zajíc", které vypráví tradiční korejský příběh podmořského krále, který ke svému uzdravení potřebuje zaječí játra, ale sám neví, jak zajíc vypadá. Toto představení prezentuje korejské vyprávění za využití českého stylu loutek a malebného zpracování. Tvůrcem celé inscenace i jednotlivých loutek je korejský loutkář, herec, scénograf a režisér Moon Suho, který má silné vazby na Českou republiku (vystudoval scénografii a loutkařství na pražské DAMU) a svou prací se snaží o posílení česko-korejské kulturní spolupráce.
V představení hrála, zpívala a tančila No Eunsil, kterou na violoncello doprovodil Jan Pech.
Na představení ve dnech 20. a 21. září 2017 …

15. 9. 2017

Garden Party v rezidenci thajského velvyslanectví.


Dne 11.9. 2017 uspořádala ambasáda Thajského království ve své rezidenci v Praze velkou Garden Party, na kterou byli spolu     se členy diplomatického sboru v Praze a celou řadou dalších významných hostů pozváni panem velvyslancem                       Narong Sasitornem i členové výboru ČTS.
Pan velvyslanec osobně přivítal všechny přítomné a popřál všem příjemné odpoledne, kterým nás dále provázela thajská komentátorka.
Kromě výborného thajského jídla, připraveného firmou Street Food Bangkok, a dobrého pití jsme měli možnost shlédnout     krátké představení z příběhu Rámajána v podání skupiny thajských loutkoherců.

Součástí akce byla také tombola, na které vylosovaly vedené loutky 6 výherců, mezi nimi i členku naší společnosti                     paní Hanku Škábovou.

A …

8. 9. 2017

Návštěva ve středisku Theravada buddhizmu v Kolodějích nad Lužnicí


Na pozvání paní Marzouki ze společnosti Theravada buddhizmu a současně členky výboru ČTS navštívíli v neděli 27.srpna čtyři členové naší společnosti (L.Korálová, M.Korandová, J.Pucherna a S.Korál)  středisko Theravada buddhizmu v Kolodějích nad Lužnicí. Po přátelském a neformálním přivítání jsme se zúčastnili buddhistického obřadu v prozatímní svatyni a byli jsme seznámeni s plánem rekonstrukce objektu v prostorách rozlehlé starší vily na pozemku u Lužnice, kde jsme byli také pohoštěni vynikajícími pokrmy thajské kuchyně. V areálu střediska byla také početná skupina Thajců ze Švýcarska, se kterými jsme se již seznámili o den dříve na naší společné projížďce po Vltavě na lodi Moravia. Paní Marzouki a pan Ladislav Král s thajskou projektantkou nás seznámili s podrobnostmi úpravy svatyně v hale vily, kde bude mimo jiné  instalována dominantní skleněná socha Buddhy z rukou českých sklářů.…

2. 9. 2017

Setkání s thajskými přáteli na lodi Moravia


Setkání s thajskými přáteli na lodi Moravia.

V sobotu 26.srpna se uskutečnilo přátelské setkání členů ČTS a společnosti  Theravada buddhizmu na výletní lodi Moravia, kterou organizačně zajistili členové  výboru ČTS Ing. Pucherna a paní Marzouki, která je současně aktivistkou společnosti Theravada buddhizmu. Ing.Pucherna zajistil pronájem lodi, paní Marzouki se postarala o finanční zajištění akce včetně výtečného thajského pohoštění z prostředků buddhistické společnosti. .  Této významné akce, která byla krásnou a spontánní ukázkou česko-thajského přátelství,  se kromě členů ČTS účastnili téměř všichni členové výboru naší společnosti s jejím předsedou Mgr. Markem Němcem.  Plavby se rovněž účastnila početná skupina Thajců – členů společnosti Theravada buddhizmu ze Švýcarska.  Celá akce probíhala v družné atmosféře  …

12. 8. 2017

Setkání s thajským velvyslancem .


Jednou z hlavních priorit Česko-thajské společnosti z.s. je rozvíjení všestranné spolupráce s thajským velvyslanectvím v Praze, která má již dlouholetou tradici.  Neformální vztahy s thajským velvyslanectvím  dokumentuje i nedávné setkání   velvyslance thajského království v České republice Jeho excelence pana Narong Sasitorna s prezidentem Česko-thajské splečnosti panem Mgr. Markem Němcem (na snímku)..

16. 7. 2017

Letní akce ČTS-návštěva tržnice SAPA


(klikni na "AKCE A NOVINKY")

V neděli dne 9.7. 2017 první skupina zájemců z naší společnosti navštívila asijskou/vietnamskou tržnici SAPA v Praze-Písnici. Členka ČTS Sylva Luang-Rathová, která se ujala organizace této akce, dojednala výběrem z časových možností  členů dva termíny (první v červenci, druhý bude v říjnu 2017), na které byla domluvena  místní průvodkyně. Naší skupině osmi osob se věnovala  paní Tereza (jméno, které užívá v Česku), velmi milá Vietnamka se slušnou  znalostí češtiny.

Sešli jsme se ve vstupní hale a následně jsme procházeli celý areál a jednotlivé malé i větší prodejny s různorodou nabídkou zboží. Nás zejména zajímaly prodejny s čerstvými potravinami, kde jsme si všichni (a zejména milovníci asijské kuchyně)  nakoupili různé čerstvé bylinky i zeleninu a ovoce.

Tereza  nás …

30. 6. 2017

SETKÁNÍ NA VLTAVĚ


SETKÁNÍ S THAJSKÝMI PŘÁTELI NA LODI MORAVIA NA VLTAVĚ.   (Klikni na "AKCE A NOVINKY")

Vážení a milí členové Česko-thajské společnosti,

dne 26.srpna se bude konat na lodi Moravia setkání členů naší společnosti s našimi thajskými přáteli, kteří se nabídli, že zajistí jak malý kulturní program, tak také občerstvení včetně thajských specialit. Protože je počet členů naší společnosti, kteří se mohou účastnit tohoto setkání, omezen na 30 osob, zajistěte si účast co nejdříve na kontaktní mail. adrese sylvarathova@seznam.cz . Symbolické vstupné pro členy ČTS je 150,-Kč/os.

Setkání se uskuteční v době od 14 - 16 hod.

Výletní loď Moravia kotví u přístaviště čís.14, nábřeží Na Františku, před Štefánikovým mostem

25. 6. 2017

POZOR - FOTOSOUTĚŽ 2017


Česko-Thajská společnost ve spolupráci s Thajským velvyslanectvím v Praze a Thajskou turistickou centrálou TAT vyhlašují soutěž fotografií z Thajska se dvěma tematickými okruhy: (Klikni na "AKCE A NOVINKY")

- Thajsko málo známé

- Thajsko – provincie Trang

 Soutěž je veřejná, každý zájemce (účastník soutěže) může poslat elektronicky nejvýše 3 snímky (fotografie) ve formátu .jpeg na mail. adresu  fotosoutez.cts@gmail.com , každý snimek do velikosti max. 2 MB. Konečný termín pro zaslání snímků je 15.11.2017.

Vyhodnocení zaslaných snímků provede komise ČTS do 10.12.2017. Vyhlášení nejlepších fotografií bude zveřejněno na webu ČTS - www.czechthaisociety.cz , kde budou rovněž zařazeny do jeho FOTOGALERIE.

Nejlepší fotografie (48 snímků) budou vystaveny od 11.12.2017 do 11.1.2018  na vernisáži v paláci Lucerna, která se bude konat pod patronací thajského velvyslanectví …

4. 6. 2017

THAJSKÝ PROGRAM v Náprstkově muzeu (klikni na obrázek)


Proměny Siamu /Siam in Transitions.

Národní muzeum – Náprstkovo muzeum a Velvyslanectví Thajského království uspořádali v Praze na nádvoří Náprstkova muzea výstavu „Proměny Siamu/Siam in Transitions“. Součástí výstavy byla i přednáška poradkyně ministra kultury Thajského království paní Savitri Suwansathit, která se zde konala v sobotu 9.6. 2017, s názvem „Nejstarší fotografické portréty a krajiny v Siamu (1855-1935)“. Dozvěděli jsme se zde o obecné historii i zvláštnostech královské sbírky skleněných negativů, o raném vývoji fotografie v dnešním Thajsku i o tom, jak tyto historické snímky odráží variabilní Siamskou společnost a její zvyky během přílivu západní kultury v 19. a 20. století. Přednášky se osobně zúčastnil též thajský ministr kultury pan Vira Rojpojchanarat, který ji svým projevem uvedl. Samotná výstava byla slavnostně zahájena v pátek 8.6. 2017 generálním …