Akce-novinky

8. 12. 2018

Národní den thajského království


Národní den Thajského království
Na pozvání ambasády Thajského království se někteří členové výboru ČTS zúčastnili oslav Národního dne Thajského království v Zrcadlové kapli pražského Klementina dne 5.12. 2018.
Slavnost zahájila paní Nattanipa Burusapat, Chargé d´Affaires Thajska a za Českou republiku pan Martin Tlapa, náměstek ministra zahraničí. Ve svých projevech oba zdůraznili vzájemné dobré vztahy mezi našimi zeměmi.
Na závěr byli všichni hosté pozváni na vynikající thajské občerstvení.

(Text: Ivana Lühnová)

 

7. 12. 2018

Výstava fotografií z Thajska ve Faustově domě


V historických prostorách Akademického klubu 1.LF UK ve Faustově domě na Karlově náměstí byla instalována výstava vybraných soutěžních fotografií s thajskou tematikou. Tyto fotografie byly vystavovány na přelomu letošního roku rovněž v pasáži Lucerna. Kromě těchto fotografií zde vystavuje své umělecké snímky (zaměřené především na portréty thajských dětí)   Tomáš Bazika, které tuto výstavu obohatily o neotřelý pohled do thajského prostředí.

Slavnostní zahájení výstavy proběhlo 4.prosince za přítomnosti hostů z thajského velvyslanectví v Praze. V úvodním projevu vyjádřil prezident společnosti Mgr. Marek Němec přesvědčení, že tato z mnohých aktivit ČTS dále přispěje k rozvoji našich vztahů s Thajskem a k šíření informací o této nezapomenutelné krásné zemi s tak vyjímečnou kulturou a tradicí, a závěrem poděkoval všem, kteří…

6. 12. 2018

Loi Kratong, 23.listopadu 2018


Jako každoročně jsme společně se zástupci thajského velvyslanectví večer 23.listopadu  oslavili  velký thajský svátek Loi Kratong vypouštěním pestrých Kratongů na hladinu Vltavy na Střeleckém ostrově. Přesto, že bylo počasí listopadově nevlídné a větrné, světélka plovoucích kratongů nás provázela na rozloučenou, aby zakotvila v našich srdcích a vzpomínkách na Zemi úsměvů.

  text - foto:  Stanislav Korál - Ivana Lühnová

5. 12. 2018

Přednáška PhDr.Petra Šulce 8.11.2018


Dne 8.listopadu 2018 proběhla od 17 hod. v sídle Siam Travel v Myslíkově ul. přednáška PhDr. Petra Šulce na téma

BUDDHISMUS V DNEŠNÍM THAJSKU.

Předmětem přednášky a besedy nebyla podstata buddhismu, ale pestrý duchovní svět tradičního Siamu a dnešního Thajska. Přednášející se zamyslel nejen nad významem jeho státního náboženství, ale zejména nad tím jakými ideály se jeho obyvatelé v životě skutečně řídí, na koho nebo na co věří, koho uctívají a žádají o pomoc a proč je tomu tak. 

 

 

28. 9. 2018

Pěvecký koncert


         Pěvecký koncert „Portraits of Siam“.
    Dne 17. září 2018 se na pozvání thajské ambasády někteří členové naší společnosti zúčastnili úžasného koncertu thajského pěveckého souboru Suanplu Chorus, který uspořádala ambasáda Thajského království v Praze. Koncert se konal v krásném prostředí Zrcadlové kaple pražského Klementina.
    Třicetičlenný sbor založila v roce 2000 thajská národní umělkyně pí. Dusdi Banomyong, která byla taktéž přítomna, i když v současnosti je sbormistrem Ramon Molina Lijauco Junior z Filipín. Sbor Suanplu je průkopníkem kombinování krásy thajské hudby se západní tradicí sborového zpěvu - chorálu, na který doposud nebyli Thajci běžně zvyklí .
     V první části představení jsme měli možnost vyslechnout si unikátní směs chorálové hudby různých autorů, po přestávce pak soubor…

17. 9. 2018

Thajský večer


Dne 25.srpna se v salónku thajské restaurace Občanská plovárna na Praze 1 se asi 20 členů naší Česko-thajské společnosti s rodinnými příslušníky a přáteli zúčastnilo thajského večera, který uspořádal ve spolupráci s ČTS spolek Theravádského buddhizmu v ČR. V půvabném prostředí na břehu Vltavy byl na programu kulturní večer s bohatým rautem. S malým zpožděním se dostavili Thajci z buddhistického kláštera  v Kolodějích (Jižní Čechy), kteří připravili ukázky thajských folklorních tanců.  Závěr krásného večera patřil diskotéce s thajskými DJ.

Zaznamenal Ing. Jaroslav Pucherna

foto: Monika Korandová

 

16. 4. 2018

Výroční členská schůze za r.2017


O průběhu výroční členské schůze za rok 2017:

Dne 12.4. 2018 se konala v thajské restauraci Lemon Leaf výroční členská schůze naší společnosti (zač. 17 hod).
Úvodem všechny přivítal prezident společnosti Marek Němec, a informoval přítomné členy o všech akcích, kterých jsme se účastnili v minulém roce 2017, ať už to byly naše samostatné akce nebo akce pořádané ve spolupráci s thajskou ambasádou a nebo agenturou TAT (Turistická centrála Thajska). Zvlášť zdůraznil úspěšnou výstavu vybraných soutěžních fotografií s thajskou tématikou, která proběhla v prostorách pražské pasáže Lucerna v prosinci a lednu 2017/18. Věcné ceny za vítězné první tři snímky obdrží: 1.cena: pan Marek Kostka, 2.cena: sl.Mirka a Magda Kašubovy a 3.cena: Martina Korálová. Repríza této výstavy se uskuteční v prostorách Faustova domu na Karlově nám. v prosinci t.r.
Následně se ujal slova náš …

2. 2. 2018

Vítězové fotosoutěže Česko-thajské společnosti


VÍTĚZOVÉ FOTOSOUTĚŽE ČESKO-THAJSKÉ SPOLEČNOSTI.

Vážení členové Česko-thajské společnosti a všichni přátelé Thajska,

na těchto našich web. stránkách a také na FB jsme vás podrobně informovali o průběhu vernisáže fotografií z Thajska, která proběhla za velkého zájmu veřejnosti mezi 11. prosincem 2017 a 11. lednem 2018 v pražské Pasáži Lucerna. Tuto akci uspořádala naše Česko-thajská společnost (ČTS) ve spolupráci s thajským velvyslanectvím v Praze a thajskou turistickou centrálou (TAT).  Z vybraných snímků, které jste viděli na výstavě v Lucerně, byly tříčlennou porotou ČTS vybrány 3 vítězné snímky. Jako nejlepší byl vyhodnocen snímek pana Marka Kostky s názvem „Mind“, na druhém místě je fotografie sesterské dvojice Mirky a Magdy Kašubových s názvem „Koh Samed“, a  jako třetí nejlepší byl vyhodnocen snímek Martiny Korálové…

19. 1. 2018

Ohlédnutí za výstavou fotografií v pasáži Lucerna


 

Vítejte v Zemi úsměvů! (O výstavě fotografií v pasáži Lucerna)

Výstava fotografií organizovaná Česko-thajskou společností a Thajským velvyslanectvím ve spolupráci s TAT (Turistická centrála Thajska, pražská kancelář),       

Termín výstavy:   11.12.2017 – 11.1.2018,  Místo: Pasáž paláce Lucerna, kde projde až 30 000 lidí denně.

Výstava vznikla výběrem z několika stovek fotografií, z nichž 52 bylo vybráno pro výstavu, autoři tří nejlepších snímků obdrží hodnotné ceny od velvyslanectví  i TAT. Na tuto výstavu bylo mnoho pozitivních referencí, vytčený cíl výstava jednoznačně splnila a přitáhla pozornost odborné i laické veřejnosti.

Fotografie z výstavy byly uschovány a budou použity k další propagaci Thajska.

 

Welcome to the Land of Smiles !

Photography exhibition organized by the Czech-Thai…

15. 12. 2017

VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ Z THAJSKA V PASÁŽI LUCERNA


Česko-thajská společnost ve spolupráci s velvyslanectvím Thajského království v České republice a Thajskou turistickou centrálou TAT podpořila velký zájem české veřejnosti o exotické Thajsko vyhlášením soutěže o nejlepší amatérské fotografie z této „země úsměvů“. Do soutěže se přihlásilo 34 soutěžících, kteří zaslali celkem 127 fotografií.  Tříčlenná porota vybrala širší soubor fotografií pro jejich výstavu v prostorách secesního srdce Prahy - pasáže paláce Lucerna  (Praha 1, Štěpánská 61), a rozhodla rovněž o pořadí tří nejlepších zaslaných snímků. Výstava byla slavnostně otevřena dne 11. prosince v 16 hod. za přítomnosti pracovníků thajského velvyslanectví a zástupce Thajské turistické centrály TAT, a potrvá do 11.ledna 2018.  Můžete se zde seznámit s výběrem soutěžních fotografií, na kterých jejich autoři citlivě zaznamenali …