Akce-novinky

17. 9. 2018

Thajský večer


Dne 25.srpna se v salónku thajské restaurace Občanská plovárna na Praze 1 se asi 20 členů naší Česko-thajské společnosti s rodinnými příslušníky a přáteli zúčastnilo thajského večera, který uspořádal ve spolupráci s ČTS spolek Theravádského buddhizmu v ČR. V půvabném prostředí na břehu Vltavy byl na programu kulturní večer s bohatým rautem. S malým zpožděním se dostavili Thajci z buddhistického kláštera  v Kolodějích (Jižní Čechy), kteří připravili ukázky thajských folklorních tanců.  Závěr krásného večera patřil diskotéce s thajskými DJ.

Zaznamenal Ing. Jaroslav Pucherna

foto: Monika Korandová

 

16. 4. 2018

Výroční členská schůze za r.2017


O průběhu výroční členské schůze za rok 2017:

Dne 12.4. 2018 se konala v thajské restauraci Lemon Leaf výroční členská schůze naší společnosti (zač. 17 hod).
Úvodem všechny přivítal prezident společnosti Marek Němec, a informoval přítomné členy o všech akcích, kterých jsme se účastnili v minulém roce 2017, ať už to byly naše samostatné akce nebo akce pořádané ve spolupráci s thajskou ambasádou a nebo agenturou TAT (Turistická centrála Thajska). Zvlášť zdůraznil úspěšnou výstavu vybraných soutěžních fotografií s thajskou tématikou, která proběhla v prostorách pražské pasáže Lucerna v prosinci a lednu 2017/18. Věcné ceny za vítězné první tři snímky obdrží: 1.cena: pan Marek Kostka, 2.cena: sl.Mirka a Magda Kašubovy a 3.cena: Martina Korálová. Repríza této výstavy se uskuteční v prostorách Faustova domu na Karlově nám. v prosinci t.r.
Následně se ujal slova náš …

2. 2. 2018

Vítězové fotosoutěže Česko-thajské společnosti


VÍTĚZOVÉ FOTOSOUTĚŽE ČESKO-THAJSKÉ SPOLEČNOSTI.

Vážení členové Česko-thajské společnosti a všichni přátelé Thajska,

na těchto našich web. stránkách a také na FB jsme vás podrobně informovali o průběhu vernisáže fotografií z Thajska, která proběhla za velkého zájmu veřejnosti mezi 11. prosincem 2017 a 11. lednem 2018 v pražské Pasáži Lucerna. Tuto akci uspořádala naše Česko-thajská společnost (ČTS) ve spolupráci s thajským velvyslanectvím v Praze a thajskou turistickou centrálou (TAT).  Z vybraných snímků, které jste viděli na výstavě v Lucerně, byly tříčlennou porotou ČTS vybrány 3 vítězné snímky. Jako nejlepší byl vyhodnocen snímek pana Marka Kostky s názvem „Mind“, na druhém místě je fotografie sesterské dvojice Mirky a Magdy Kašubových s názvem „Koh Samed“, a  jako třetí nejlepší byl vyhodnocen snímek Martiny Korálové…

19. 1. 2018

Ohlédnutí za výstavou fotografií v pasáži Lucerna


 

Vítejte v Zemi úsměvů! (O výstavě fotografií v pasáži Lucerna)

Výstava fotografií organizovaná Česko-thajskou společností a Thajským velvyslanectvím ve spolupráci s TAT (Turistická centrála Thajska, pražská kancelář),       

Termín výstavy:   11.12.2017 – 11.1.2018,  Místo: Pasáž paláce Lucerna, kde projde až 30 000 lidí denně.

Výstava vznikla výběrem z několika stovek fotografií, z nichž 52 bylo vybráno pro výstavu, autoři tří nejlepších snímků obdrží hodnotné ceny od velvyslanectví  i TAT. Na tuto výstavu bylo mnoho pozitivních referencí, vytčený cíl výstava jednoznačně splnila a přitáhla pozornost odborné i laické veřejnosti.

Fotografie z výstavy byly uschovány a budou použity k další propagaci Thajska.

 

Welcome to the Land of Smiles !

Photography exhibition organized by the Czech-Thai…

15. 12. 2017

VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ Z THAJSKA V PASÁŽI LUCERNA


Česko-thajská společnost ve spolupráci s velvyslanectvím Thajského království v České republice a Thajskou turistickou centrálou TAT podpořila velký zájem české veřejnosti o exotické Thajsko vyhlášením soutěže o nejlepší amatérské fotografie z této „země úsměvů“. Do soutěže se přihlásilo 34 soutěžících, kteří zaslali celkem 127 fotografií.  Tříčlenná porota vybrala širší soubor fotografií pro jejich výstavu v prostorách secesního srdce Prahy - pasáže paláce Lucerna  (Praha 1, Štěpánská 61), a rozhodla rovněž o pořadí tří nejlepších zaslaných snímků. Výstava byla slavnostně otevřena dne 11. prosince v 16 hod. za přítomnosti pracovníků thajského velvyslanectví a zástupce Thajské turistické centrály TAT, a potrvá do 11.ledna 2018.  Můžete se zde seznámit s výběrem soutěžních fotografií, na kterých jejich autoři citlivě zaznamenali …

4. 11. 2017

Oslava svátku Loi Krathong


V sobotu 4 .11. 2017 jsme s Česko thajskou společností oslavili svátek Loi Krathong. Nejprve jsme se sešli v restauraci Lemon Leaf na skvělé polévce Tom Kha Kai, kde nám sympatická Mrs. Nattanipa Burusapat, Minister-Counsellor z Velvyslanectví Thajského království, a prezident ČTS Marek Němec předali sváteční poselství.

Na akci se společně s námi a zástupci ambasády účastnili i studenti z Thajska, kteří v severních Čechách studují na středních školách v rámci výměnného programu.
Poté jsme vyrazili pěšky podél Vltavy na Střelecký ostrov, kdy jsme na vodu postupně spouštěli své kratongy a pozorovali, jak daleko odnášejí všechny naše starosti i negativní myšlenky.

text a foto: Ivana Lühnová

 

11. 10. 2017

Thajský film Poslední kat


Ve středu dne 11. října 2017 od 18 hod. jsme navštívili projekci výborného thajského filmu POSLEDNÍ KAT (PETCHAKAT), natočeného v roce 2014. Promítání se konalo v příjemném prostředí spodního sálu společenského centra v Londýnské ul. č. 30 v Praze 2. Film natočil režisér Tom WALLER a byl v thajském originálu s anglickými titulky, což značně omezilo jeho návštěvnost, i když film byl zařazen do programu společenského centra též pro širší veřejnost.
Film pojednává o neuvěřitelném životním příběhu Chavoreta Jaruboona, posledního kata v Thajsku, který vykonával popravy střelnou zbraní. Díky této práci mohl podporovat svou rodinu, kterou oddaně miloval, ale zároveň musel neustále zápasit se svým svědomím. Film je natočen podle skutečnosti - Chavoret Jaruboon zemřel v 64 letech v roce 2012.

Film zajistil člen výboru ČTS pan Tomáš Prášek, text a foto: Ivana Lühnová

10. 10. 2017

POJĎTE S NÁMI OSLAVIT LOI KRATONG !


Vážení  členové Česko-thajské společnosti, 

zveme Vás na společnou oslavu velkého thajského svátku Loi Kratong - svátku světel!  Sejdeme se 4.listopadu v 17 hodin v restauraci Lemon Leef , Myslíkova 14, Praha 2 - zde je pro Vás připravena malá ukázka tradiční thajské    kuchyně – polévka Tom Kha Kai.

Odtud se v 18 hod. společně vydáme na blízký Střelecký ostrov, abychom na Vltavu již tradičně vypustili své Kratongy.

            Těšíme se s Vámi na setkání při společné oslavě  svátku světel -Loi Kratongu.

                                                                                              …

9. 10. 2017

Koncert korejského sOo′s Collage Band


Na pozvání spřátelené agentury AsianStyle se někteří členové výboru ČTS dne 9.10. 2017 zúčastnili koncertu korejské pianistky Kae Soo Jung a jejího hudebního souboru v pražském Reduta Jazz Clubu. Soubor je od roku 1999 mezinárodně uznávaný jako "tavící kotlík klasické hudby, jazzu, improvizace, korejské tradiční hudby a punku v 20. století". Na koncertě v Praze společně s pianistkou vystoupili další čtyři významní hudebníci specializující se na různé hudební žánry, zpěvačka Park Min Hee, která se specializuje na gagok (tradiční lyrické písně) a sijo (tradiční básně), bubenistka Kim So Min hrající na tradiční korejské bubny, legendární rock'n'rollový bubeník Sohn Kyung Ho a jazzový basista Choi Chang U.
Byl to moc zajímavý a přijemný večer.
Členům ČTS věnovala vstupenky Korejská ambasáda v Praze

text a foto: Ivana Lühnová
 

24. 9. 2017

Návštěva korejského alternativního loutkového divadla


Korejský loutkový divadelní soubor Puzzle ve spolupráci s Velvyslanectvím Korejské republiky v České republice pozval všechny příznivce asijské kultury a tradičního českého loutkového divadla na představení "Sugunga aneb Jak vypadá zajíc", které vypráví tradiční korejský příběh podmořského krále, který ke svému uzdravení potřebuje zaječí játra, ale sám neví, jak zajíc vypadá. Toto představení prezentuje korejské vyprávění za využití českého stylu loutek a malebného zpracování. Tvůrcem celé inscenace i jednotlivých loutek je korejský loutkář, herec, scénograf a režisér Moon Suho, který má silné vazby na Českou republiku (vystudoval scénografii a loutkařství na pražské DAMU) a svou prací se snaží o posílení česko-korejské kulturní spolupráce.
V představení hrála, zpívala a tančila No Eunsil, kterou na violoncello doprovodil Jan Pech.
Na představení ve dnech 20. a 21. září 2017 …