Vážení  členové Česko-thajské společnosti, 

zveme Vás na společnou oslavu velkého thajského svátku Loi Kratong - svátku světel!  Sejdeme se 4.listopadu v 17 hodin v restauraci Lemon Leef , Myslíkova 14, Praha 2 - zde je pro Vás připravena malá ukázka tradiční thajské    …

Akce

24. 9. 2017

Návštěva korejského alternativního loutkového divadla

Korejský loutkový divadelní soubor Puzzle ve spolupráci s Velvyslanectvím Korejské republiky v České republice pozval všechny příznivce asijské kultury a tradičního českého loutkového divadla na představení "Sugunga aneb Jak vypadá zajíc", které vypráví tradiční korejský příběh podmořského krále, který ke svému uzdravení potřebuje zaječí játra, ale sám neví, jak zajíc vypadá. Toto představení prezentuje korejské vyprávění za využití českého stylu loutek a malebného zpracování. Tvůrcem celé inscenace i jednotlivých loutek je korejský loutkář, herec, scénograf a režisér Moon Suho, který má silné vazby na Českou republiku (vystudoval scénografii a loutkařství na pražské DAMU) a svou prací se snaží o posílení česko-korejské kulturní spolupráce.
V představení hrála, zpívala a tančila No Eunsil, kterou na violoncello doprovodil Jan Pech.
Na představení ve dnech 20. a 21. září 2017 byli spřátelenou agenturou AsianStyle pozváni i členové ČTS.

Děkujeme – moc se nám představení líbilo.

 

text: Ivana Lühnová   foto: Ivana Lühnová, Stanislav Korál

vstupte do archívu akcí

NA ÚVOD :

POZOR-FOTOSOUTĚŽ!   OTEVŘI SI "AKCE-NOVINKY"! 

POZOR - změna termínu uzávěrky soutěže na 15.listopadu 2017.                                                                                                                   Výstava vítězných a dalších vybraných fotografií bude v pasáži Lucerna od 11.12.2017 do 11.1.2018.

 

Vítejte                                              na stránkách                                           milovníků Thajska!

 

ČESKO-THAJSKÁ SPOLEČNOST

je dobrovolná, nevládní a nezisková organizace, jejímž cílem je spolupráce a vytváření kontaktů ve všech oblastech kultury,             vědy, vzdělávání, ekonomiky a turistiky mezi organizacemi           České republiky a Thajského království.                                         Společnost byla založena v roce 1998 a je otevřena všem zájemcům o spolupráci. Ve své činnosti spolupracuje s univerzitami, muzei    a s dalšími institucemi zaměřenými na Asii.                                      

Činnost Česko-thajské společnosti je financována z členských příspěvků a sponzorských darů.

 

 

   Podrobněší informace o činnosti Česko-thajské společnosti (ČTS),  o jejich stanovách a členech výboru naleznete v části                                    "O SPOLEČNOSTI"      (horní záložka)

           

      DOPORUČENÍ - TIP:  

      Pro podrobné informace o všech akcích společnosti  si v horní liště otevřete  "AKCE-NOVINKY" .

    JAK SE ORIENTOVAT V BLOKU "AKCE-NOVINKY":                          Při kliknutí na "AKCE-NOVINKY" si otevřete všechny akce ČTS (nahoře je poslední), když kliknete na letopočet, dostanete se              k akcím příslušného roku.   Kliknutím na červený nadpis zvolené akce si otevřete podrobnosti a fotogalerii, každý obrázek fotogalerie si zvětšíte kliknutím na něj.