V sobotu 4 .11. 2017 jsme s Česko thajskou společností oslavili svátek Loi Krathong. Nejprve jsme se sešli v restauraci Lemon Leaf na skvělé polévce Tom Kha Kai, kde nám sympatická Mrs. Nattanipa Burusapat, Minister-Counsellor z Velvyslanectví Thajského království, a prezident ČTS Marek Němec předali sváteční poselství.

Na akci se společně…

Akce

11. 10. 2017

Thajský film Poslední kat

Ve středu dne 11. října 2017 od 18 hod. jsme navštívili projekci výborného thajského filmu POSLEDNÍ KAT (PETCHAKAT), natočeného v roce 2014. Promítání se konalo v příjemném prostředí spodního sálu společenského centra v Londýnské ul. č. 30 v Praze 2. Film natočil režisér Tom WALLER a byl v thajském originálu s anglickými titulky, což značně omezilo jeho návštěvnost, i když film byl zařazen do programu společenského centra též pro širší veřejnost.
Film pojednává o neuvěřitelném životním příběhu Chavoreta Jaruboona, posledního kata v Thajsku, který vykonával popravy střelnou zbraní. Díky této práci mohl podporovat svou rodinu, kterou oddaně miloval, ale zároveň musel neustále zápasit se svým svědomím. Film je natočen podle skutečnosti - Chavoret Jaruboon zemřel v 64 letech v roce 2012.

Film zajistil člen výboru ČTS pan Tomáš Prášek, text a foto: Ivana Lühnová

vstupte do archívu akcí

NA ÚVOD :

 

Vítejte                                              na stránkách                                           milovníků Thajska!

ČESKO-THAJSKÁ SPOLEČNOST

je dobrovolná, nevládní a nezisková organizace, jejímž cílem je spolupráce a vytváření kontaktů ve všech oblastech kultury,             vědy, vzdělávání, ekonomiky a turistiky mezi organizacemi           České republiky a Thajského království.                                         Společnost byla založena v roce 1998 a je otevřena všem zájemcům o spolupráci. Ve své činnosti spolupracuje s univerzitami, muzei    a s dalšími institucemi zaměřenými na Asii.                                      

Činnost Česko-thajské společnosti je financována z členských příspěvků a sponzorských darů.

 

Vážené dámy a pánové  -            členové Česko-thajské společnosti,         pro co nejefektivnější komunikaci se členy výboru ČTS byla zřízena email. adresa, na kterou můžete psát své náměty a připomínky:

      czechthaisociety.cts@gmail.com

DŮLEŽITÁ INFORMACE: Naše společnost otevřela u FIO banky bankovní účet              čís.  2201328263/2010,  který je mimo jiné také zřízen pro zasílání Vašich členských příspěvků. Pokud jste doposud neměli možnost své členské příspěvky uhradit, můžete tak bez problémů učinit nyní. K vůli evidenci stačí do platebního příkazu se zaslanou částkou uvést své jméno.                  Výbor Česko-thajské společnosti

Roční členský příspěvek je 300,-Kč,            pro nevýdělečné a důchodce  100,- Kč

 

POZOR-FOTOSOUTĚŽ!   

OTEVŘI SI "AKCE-NOVINKY"! 

Výstava vítězných a dalších vybraných fotografií bude v pasáži Lucerna od 11.12.2017 - zahájení v 16 hod.,  a potrvá do 11.1.2018.

 

   Podrobněší informace o činnosti Česko-thajské společnosti (ČTS),  o jejich stanovách a členech výboru naleznete v části                                    "O SPOLEČNOSTI"      (horní záložka)

                 DOPORUČENÍ - TIP:  

      Pro podrobné informace o všech akcích společnosti  si v horní liště otevřete  "AKCE-NOVINKY" .

    JAK SE ORIENTOVAT V BLOKU "AKCE-NOVINKY":                          Při kliknutí na "AKCE-NOVINKY" si otevřete všechny akce ČTS (nahoře je poslední), když kliknete na letopočet, dostanete se              k akcím příslušného roku.   Kliknutím na červený nadpis zvolené akce si otevřete podrobnosti a fotogalerii, každý obrázek fotogalerie si zvětšíte kliknutím na něj.